Loading…

Albin Kurti injoron seancën për pavarësi, refuzon të marrë pjesë

  • 17/02/2019 | 11:29

Albin Kurti injoron seancën për pavarësi, refuzon të marrë pjesë

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seance Solemne për përvjetorin e 11-të të shpalljes së Pavarësisë, transmeton Gazeta Metro.


Disa deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, pas intonimit të himnit të Kosovës, janë kthyer në Kuvend për të marr pjesë në séance, por jo edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti

Në mesin e tyre janë Drita Millaku, Ali  Lajçi, Ismail  Kurteshi, Fitore Pacolli, Sami Kurteshi, Shemsi Syla, Adem Mikullovci, Valon Ramadani dhe Arbër Rexhaj.

Përpos deputetëve, në këtë seancë po marrin pjesë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Mirpëo, ata që po mungojnë janë deputët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët kanë vendosur të mos marrin pjesë në seancen që po mbahet për nderë të 11 vjetorit të Pavarësisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë