Loading…

Albin Kurti i ashpër me Specialen: Rrezikon UÇK’në

  • 31/01/2018 | 14:04

Albin Kurti i ashpër me Specialen: Rrezikon UÇK’në

Gjykata Speciale erdhi në Kuvend vetëm për miratim dhe jo për shqyrtim. Madje, ajo e rrezikon seriozisht UÇK-në. Këto vlerësime i ka dhënë deputeti i Kuvendit të Kosovës, Albin Kurti, i cili njëherësh është edhe kryetar i sapozgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje.


“Gjykata Speciale konsiston në një histori të re të politike të Kosovës. Vendimet e saj do na ndryshojnë edhe historinë. UQK-ja dhe ushtria e saj janë në rrezik nga Gjykata Speciale”, tha Kurti.

Pavarësisht këtyre, Kurti tha që në vitin 2015 duart e deputetëve u përdrodhën dhe u nënshkrua Gjykata Speciale.
Sipas tij, kjo gjykatë vetëm sa e shton abnormalitetin e shtetit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë