Loading…

Albena Reshitaj largohet nga AKR

  • 23/10/2018 | 19:17

Albena Reshitaj largohet nga AKR

Albena Reshitaj përfundimisht është larguar nga Aleanca Kosova e Re.


Reshitaj e cila aktualisht jep kontributin e saj si këshilltare kryeministrit Ramush Haradinaj ka marrë vendim që të largohet nga partia e cila drejtohet nga Behgjet Pacolli, bëjnë të ditur burime të Indeksonline.

Reshitaj, ndryshe ishte edhe zv.kryetare e Aleancës Kosova e re, dhe raportet mes tyre u zbehën me të lëshuar postin e ministrës së MMPH-së, për të dhënë kontributin në qeverinë Haradinaj.

Ndryshe, Reshitaj kaherë është vlerësuar për performancën e saj politike, në veçanti sa drjetoi MMPH-në.

Indeksonline, poashtu mëson se përveç Reshitaj, pritet të ketë edhe largime të tjera nga AKR.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë