Loading…

Albanian Film Week në New York ndanë çmimin ‘Post-Mortum’ për tre aktorët e ndjerë shqiptarë

  • 30/05/2017 | 16:37

Albanian Film Week në New York ndanë çmimin ‘Post-Mortum’ për tre aktorët e ndjerë shqiptarë

Në kuadër të këtyre çmimeve u nda edhe çmimi special ‘Post-Mortum’, çmim ky që shkoi për tre doajenët e aktrimit të cilët ndërruan jetë sivjet, shkruan KultPlus.

Edicioni i gjashtë i Albanian Film Week në New York, përfundoi mbrëmë me rast u ndanë edhe çmimet për filmin më të mirë, regjisorin më të mirë, dokumentarin më të mirë, aktorët më të mirë… Në kuadër të këtyre çmimeve u nda edhe çmimi special ‘Post-Mortum’, çmim ky që shkoi për tre doajenët e aktrimit të cilët ndërruan jetë sivjet, shkruan KultPlus.

Çmimi special ‘Post-Mortum’ u dedikua për Hadi Shehu, Bujar Lako dhe Sefedin Nuredini, aktorë këta që i dhanë shumë teatrit dhe kinematografisë në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni e në mbarë trojet shqipfolëse.
Ermira Babamusta dhe aktori Xhevat Limani, ndanë këtë çmim i cili nderon aktorët edhe pas vdekjes së tyre./
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë