Loading…

Alaudin Suma në hedhjen e diskut përfundon i fundit në Lojërat Mesdhetare

  • 03/07/2022 | 22:51

Alaudin Suma në hedhjen e diskut përfundon i fundit në Lojërat Mesdhetare

Atleti, Alaudin Suma, ka garuar sot për herë të parë në hedhjen e diskut në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, transmeton Gazeta Metro.


Alaudin Suma nuk arriti të tregoi rezultat të kënaqshëm në herën e parë të tij në nivel të tillë për senior, pasi rezultati ishte 43.90 metra.

Ai përfundoi në pozitën e fundit në hedhje të diskut në Lojërat Mesdhetare, ndërsa medaljen e artë e arriti qiprioti, Apostolos Parellis, i cili hedhjen më të mirë e kishte 63.59 metra.

Medalja e argjendtë i takoi kroatit, Martin Markoviq, me rezultat prej 62.49 metra dhe e bronzta malazezit, Danijel Furtula, me rezultat 61.74 metra. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë