Loading…

Akuzon PDK’në se po ndërprenë mësimin për fushatë

  • 22/11/2016 | 21:45

Akuzon PDK’në se po ndërprenë mësimin për fushatë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka kritikuar veprimet e PDK’së të cilët sipas tij, kanë ndërprerë mësimin në tri shkolla të komunës së Drenasit, për të mbajtur fjalime kandidati për kryetar të Drenasit,Ramiz Lladrovci.

“Punonjësit e arsimit nuk duhet të obligohen të dëgjojnë fjalimet e partive politike apo për t’u bërë detyrimisht anëtarë të tyre”, ka thënë Krasniqi.

Ai e  krahason këtë sistem me atë socialist të Titos e Rankoviqit.

“Do t’i kisha pyetur iniciatorët e ndryshimit të Kodit Penal e të Procedurave Penale: A e dinë ata se me cilin ligj a kod, sot është ndërprerë mësimi në shkollën e Komoranit, të Nekocit e të Kizharekës për t’i dëgjuar përrallisjet e kandidatit për Kryetar të Drenasit nga PDK-ja?”, ka thënë Krasniqi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë