Loading…

Aktorja kosovare në fokusin e mediave britanike

  • 30/03/2017 | 17:03

Aktorja kosovare në fokusin e mediave britanike

“The Stage” në Britani ka vënë në fokus rolin e Gresa Pallaskës në këtë shfaqje, ku ky artikull poashtu është shoqëruar edhe me fotografinë e aktores kosovare, që po vlerësohet të ketë pasur një ngjitje të bukur skenike.


Sapo është dhënë premiera e shfaqjes “Bluebeard’s Castle & The 8th Door” në Skoci, përkatësisht në “Theatre Royal”, dhe, sikurse ishte paralajmëruar për një ndërlidhje interesante të kësaj shfaqjeje, qysh para prezantimit të këtij projekti, mediet britanike tashmë kanë fokusuar këtë shfaqje edhe pas dhënies së premierës, përcjellë KultPlus.

Në këtë shkrim është theksuar pjesa e Gresa Pallaskës dhe e Robert Jack, të cilët, me fytyrë larg audiencës, por me një shikim të thellë në kamera, fytyrat e tyre janë projektuar në një ekran të madh, duke spikatë edhe përcjelljen e kësaj pjese me orkestrën skoceze./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë