Loading…

Aktori shqiptar shpërblehet si aktori më i mirë në Bosnje e Hercegovinë

  • 11/07/2017 | 16:13

Aktori shqiptar shpërblehet si aktori më i mirë në Bosnje e Hercegovinë

Për rolin Woland, aktori shqiptar Alban Ukaj është shpërblyer për rolin më të mirë në Festivalin e Teatrit që është mbajtur për të 36-ën herë në Jajce të Bosnje e Hercegovinës.


Alban Ukaj është shpërblyer për këtë rol në shfaqjen “Majstor i Margarita”, që në këtë festival ka përfaqësuar Saraievski Ratni Teatar, dhe pikërisht kjo shfaqje është shpërblyer edhe për kostumet më të mira.

Në këtë festival që konsiderohet të jetë festivali më i vjetër i teatrit në Bosnje dhe Hercegovinë, dhe njëkohësisht njihet për kritere shumë të fuqishme, janë shpërblyer në kategori të ndryshme edhe aktorë e regjisorë të njohur të këtij shteti.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë