Loading…

Aktorët e filmit Home Alone 25 vite më vonë (Foto)

  • 16/11/2016 | 12:43

Aktorët e filmit Home Alone 25 vite më vonë (Foto)

Filmi Home Alone mbetet filmi më i dashur dhe më magjik për të gjithë ne.Ky film është i njohur për portretizimin e festave të fundvitit.

Kjo komedi familjare ishte gjiruar në vitin 1990, dhe ende është i dashur për të gjitë njerëzit në mbarë botën.

Teksa po na afrohen festat e fundvitit ti hedhim sy karakterëve favorit  të këtij filmi të paharuar/gazetametro.net

 Kevin McCallister, luajtur nga aktori Macaulay Culkin

kevin

Harry Lime, portretizuar nga Joe Pesci

harryy

      Marvin Merchants , luajtur nga Daniel  Stern

marvin

 

Kate McCallister, luajtur nga Catherine O’Hara

kate

 

Peter McCallister, luajtur nga John Heard

peter

 

 Buzz McCallister , portretizuar nga  Devin Ratray 

buzzz

 

 Pigeon Lady, luajtur nga Brenda Fricker

lady-pigeon

 

Cedric , luajtur nga Rob Schneider    

                            cedric 

 

Mrs. Stone , luajtur nga Dana Ivey 

mrs-stone

 Mr. Hector , luajtur nga Tim Curry

mr-hektor

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë