Loading…

Aktivitetet e sotme të 10-vjetorit të Pavarësisë

  • 11/02/2018 | 08:50

Aktivitetet e sotme të 10-vjetorit të Pavarësisë

Sot do të ketë disa aktivitete, që mbahen në kuadër të shënimit të 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.


Aktivitetet:

07:00 – Vrapimi i pavarësisë – 50 kilometra. Vrapimi fillon nga Klina (Hotel “Nora”) dhe vazhdon në Gllogjan, për të përfunduar në Koshare.

12:00 – Zipline trip me aktorë, që mbahet në Rugovë të Pejës.

17:00 – Promovimi i disiplinës së re sportive nga Ganimete Beqiri dhe 100 sportistë. Sheshi “Zahir Pajaziti”.

18:00 – Shfaqet filmi “Trapped by law”, në Kinemanë ABC.

19:00 – Ekspozita multimediale e Eliza Hoxhës “Midis Ëndërrës dhe realitetit”, në Galerinë e MKRS-ës.

20:00 – Muzikë me DJ, në Sheshin “Zahir Pajaziti”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë