Loading…

Aktivistja Avdiu për suspendimin e policit: Kjo është gjëja ma e tmerrshme që mundet me ndodh në një shtet demokratik

  • 05/02/2022 | 13:17

Aktivistja Avdiu për suspendimin e policit: Kjo është gjëja ma e tmerrshme që mundet me ndodh në një shtet demokratik

Aktivistja e Shoqërisë Civile, Zana Avdiu, ka reaguar pas suspendimit të policit i cili ka kërkuar shujtë, shkruan Gazeta Metro.


Avdiu e ka cilësuar si vendim të tmerrshëm suspendimin e tij.

Tutje, Zana Avdiu, ka thënë që po dënohet polici por jo edhe hajnat që janë kapur duke vjedhur.

Këtu keni statusin e saj të plotë.

“Policia as nuk kane sigurim shendetesor, e nuk i paskan as shujtat ditore.. e nje prej tyne koka suspendu, se eshte anku per vjedhjet e deputeteve. Kjo eshte gjeja ma e tmerrshme qe mundet me ndodh, ne nje shtet demokratik. Hajnat qe u kapen tu vjedhe nuk denohen, po denohet dikush qe u anku. Te jesh nenpunes i shtetit, nuk te ben robot. Kjo i bjen per nje rroge me i mbajte njerezit pengje. Secili duhet me shpreh lirshem mendimin e tij per ceshtje politike e sociale”, ka shkruar Avdiu në llogarinë e saj në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë