Loading…

Aktivisti i Nismës ndalohet nga Policia për mitdhënie

  • 04/12/2016 | 15:32

Aktivisti i Nismës ndalohet nga Policia për mitdhënie

(Foto ilustruese)

Policia e Kosovës ka ndaluar një vëzhgues të Nismës në vendvotimin në Korroticë e Ulët, nën dyshimin për mitdhënie.

Siç raporton gazetari i Metros nga tereni, personit me inicialet B.S., Policia i ka tërhequr vërejtjen, dhe pas qortimit ai është liruar.

Ai thuhet të jetë parë duke tentuar që t’i jap një votuesi 30 euro.

Pas sqarimit të këtij rasti nga Policia, procesi i votimit në këtë fshat i është kthyer normalitetit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë