Loading…

Aktakuzë ndaj kryetarit të Pejës

  • 08/05/2017 | 19:29

Aktakuzë ndaj kryetarit të Pejës

Mbi dyshimet se ka kryer vepër penale keqpërdorim të pozitës dhe autoritetit zyrtar, Gjykata Themelore në Pëjë ka ngritur aktakuzë ndaj Kryetarit të kësaj komune, Gazmend Muhaxhirit.


Rastin për Klan Kosova e ka konfirmuar Këshilli Prokurorial i Kosovës, teksa shon se Prokurori ka nxjerr aktvendim për fillim të hetimeve kundër G.M., G.L., K.L., F.Z.

Po ashtu, Prokurori i rastit ka nxjerr aktvendim për fillim të hetimeve edhe kundër të pandehurit, K.N., pasi që dyshohet se ka kryer veprën penale “mashtrimi nga neni 335 paragrafi 1 lidhur me paragrafin 5 të KPK”.

Ndryshe, Muhaxhiri vjen nga LDK’ja, dhe fitoi në zgjedhjet e fundit lokale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë