Loading…

Aksion simbolik për murin në Mitrovicë

  • 15/12/2016 | 17:12

Aksion simbolik për murin në Mitrovicë

Iniciativa Qytetare për Veprim (IQV) ka planifikuar që nesër  nga ora 13:00 të organizoi një aksion simbolik para zyrës së BE’së në Prishtinë, lidhur me ndërtimin e murit të ndarjes së Mitrovicës.


Sipas kësaj organizate BE, është përgjegjëse kryesore për vendosjen e murit ndarës në Mitrovicë, andaj, përmes këtij aksioni simbolik kërkon nga BE, si ndërmjetësues dhe garantues i negociatave Kosovë-Serbi, të rrënojë murin ndarës dhe të largojë shtetin e Serbisë nga Kosova, i cili po na e shkatërron republikën nga brenda.

Iniciativa Qytetare e konsideron si bashkëfajtore edhe Qeverinë e Kosovës, e cila sipas tyre përveç që nuk po e shtrin sovranitetin në veri, ajo, përmes negociatave po i nënshtrohet të gjitha kushteve dhe kërkesave të Serbisë”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë