Loading…

Aksion simbolik para Qeverisë

  • 20/12/2016 | 08:55

Aksion simbolik para Qeverisë

Para objektit të Qeverisë së Kosovës, Iniciativa Qytetare për Veprim, organizon aksion simbolik kundër ndërtimit të murit ndarës në urën e Ibrit në Mitrovicë dhe kundër ekipit negociator të Kosovës të përbërë nga Isa Mustafa, Edita Tahiri dhe Agim Bahtiri.

Aksioni do të zhvillohet sot duke filluar nga ora 13:00.

Në komunikatën për media IQV ka thënë se Kosova në negociatat me Serbinë në Bruksel ka dështuar të mbroj dhe të përfaqsoj interest e Kosovës.

Sipas tyre, Qeveria e Kosovës përveç dështimeve në negociata në Bruksel, po e dështon shtetin tonë përmes korrupsionit, krimit të organizuar ekonomik, dështimit në sundimin e ligjit, dështimin në zhvillim ekonomik dhe punësim, duke na e rrënuar arsimin, shëndetësinë

IQV ka bërë të ditur se përmes këtij aksioni kërkon përgjegjësinë dhe dorëheqjen e kësaj Qeverie , e cila sipas tyre përmes negociatave po na e rrezikon sovranitetin, ndërsa për shkak të keqqeverisjes po na e dështon shtetin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë