Loading…

Aksion masiv për parandalimin e kanabisit në Shqipëri

  • 23/02/2017 | 09:50

Aksion masiv për parandalimin e kanabisit në Shqipëri

Policia e Shqipërisë ka nisur një operacion masiv mëngjesin e sotëm në të gjithë vendin për marrjen e masave për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.


Operacioni vjen në zbatim të Planit të Veprimit të ardhur nga Ministri i Brendshëm për evidentimin dhe shkatërrimin e farishteve, kubikëve që mund të kultivojnë bimë narkotike, të sekuestrimit të farave kanabis sativa.

Në operacion janë angazhuar mijëra punonjës policie në të gjithë vendin.

Në grupet e monitorimit janë përfshirë drejtues të Policisë së Shtetit si dhe të ShBA-së, ndërsa në grupet e kontrollit specialistët e policisë së zonës, patrulla të përgjithshme si dhe kryetarët e fshatrave.

Kontrollet e policisë janë përqendruar në sera, farishte, ish-depot e ushtrisë, tunele e banesa të braktisura. Policia thotë se kontrollet më pas do vijojnë në ambiente të hapura, në ambiente banesash mbi bazë informacionesh që po grumbullon policia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë