Loading…

Aksidentohet me veturë zyrtare në vikend, i lë fajin dikujt tjetër për këtë

  • 07/10/2018 | 16:03

Aksidentohet me veturë zyrtare në vikend, i lë fajin dikujt tjetër për këtë

Sot është aksidentuar Drejtori i Kulturës në Komunën e Skënderajt, Ramiz Shala, i cili ishte duke e vozitur veturën zyrtare.


Ai ka reaguar pas kësaj, duke thënë se shkak për aksidentin e tij ka qenë mungesa e sinjalistikës në vend punim si dhe ka arsyetuar pse e ka përdorur në fundjavë veturën zyrtare.

Shala ka shkruar në Facebook se ka qenë në një aktivitet të drejtorisë të cilën ai e udhëheqë dhe se aktivitetet e kulturës dhe sportit organizohen kryesisht gjatë fundjavës, sipas tij kjo është arsyeja pse vetura e Drejtorisë së Kulturës është përdorur të dielën.

Ai ka thënë se mungesa e sinjalistikës në vend punimet në rrugët e Kosovës është shkaktar i shumë aksidenteve, ndaj sipas tij kjo është edhe arsyeja e aksidentit të tij.

“Mungesa e sinjalistikës në vend punimet në rrugët e Kosovës ka qenë shkaktar i shumë aksidenteve dhe me fatalite, kësaj radhe unë shpëtova me disa lendime të lehta.

Unë nuk kam ra mbi shtëpi por ne objektin e nënkalimit ne fshatin Terstenik të Komunës së Drenasit.

Sot ne ora 8 : 00 kam pas me i inspektu zhvillimin e punimeve ne fushen e futbollit me bari sentetik e cila po realizohet ne Kompleksin Sportiv të Komunës së Skenderajt, por ja që nuk tha i lumi Zot”, ka shkruar Shala

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë