Loading…

Aksidenti tragjik në Shkodër, humb jetën shoferi dhe pasagjerja 16 vjeçare

  • 31/07/2021 | 10:11

Aksidenti tragjik në Shkodër, humb jetën shoferi dhe pasagjerja 16 vjeçare

Dy të rinj kanë humbur jetën në një aksident tragjik në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ngjarja e rendë u regjistrua në aksin rrugor Shkodër-Velipojë, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, ku një makinë si pasojë e shpejtësisë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur.


Për pasojë kanë humbur jetën 23-vjeçari Amarildo  Preka dhe 16-vjeçarja Driona Pirani.

“Me datë 31.07.2021 rreth orës 02:45, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, në rrugën Shkodër-Velipojë, si rezultat i shpejtësisë në kthesë, një mjet tip BMW, ka dalë nga rruga duke u përplasur me një mur dhe si pasojë kanë humbur jetën, drejtuesi i mjetit, shtetasit Amarildo Preka, 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja shtetasja D. Tirani, 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit”-njoftoi policia.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë