Loading…

Aksidenti me fatalitet në Podujevë, Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për shoferin e autobusit

  • 30/07/2022 | 10:55

Aksidenti me fatalitet në Podujevë, Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për shoferin e autobusit

30 ditë paraburgim i ka kërkuar Prokuroria e Shtetit, për shoferin e autobusit që u përfshi në aksidentin në rrugën Prishtinë – Podujevë.


Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë së Prishtinës, Laureta Ulaj.

“Me 29.07.2022, prokurori i çështjes ka paraqitur kërkesë për caktim te paraburgimit ndaj te pandehurit F.I., shofer i autobusit, për veprën penale “Rrezikimi i trafikut publik” (me fatalitet).”, thuhet në deklaratën e Ulajt.

Shoferi i autobusit u arrestua dje, pas aksidentit ku mbetën të vdekur dy persona, e u lënduan dy fëmijë të tjerë.

Tash, për masën e sigurisë ndaj shoferit të autobusit, pritet të vendos Gjykata Themelore në Prishtinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë