Loading…

Aksident tragjik në Podujevë, humb jetën një 4 vjeçar

  • 29/03/2017 | 21:07

Aksident tragjik në Podujevë, humb jetën një 4 vjeçar

Në një aksident që ka ndodhur në pasditen e sotme në Llugë të Podujevës, ka humbur jetën një fëmijë 4 vjeçar.

Lajmin e ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka sqaruar se rasti ka ndodhur rreth orës 18:00, në fshatin Llugë të Podujevës.

“Në fshatin Llugë të Podujevës, ka ndodh një aksident trafiku, ku kanë qenë të përfshirë një këmbësor dhe një veturë e tipit Fiat. Këmbësori 4 vjeç, mashkull, nuk ka mundur t’i përballojë plagët e marruara dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, tha Ahmeti.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në Qendrën Emergjente në Podujevë.

Ngasësi i automjetit me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje, raporton KosovaPress.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë