Loading…

Aksident trafiku: Pas lëndimeve të rënda vdes një person në QKUK

  • 25/05/2021 | 11:33

Aksident trafiku: Pas lëndimeve të rënda vdes një person në QKUK

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në Partesh, ku dy automjete janë përplasur, dy persona janë lënduar, njëri ka vdekur në QKUK, shkruan Gazeta Metro.


Policia ka njoftuar se si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar dy persona njëri nga ta për shkak të lëndimeve të rënda ka vdekur në QKUK, kurse tjetri pas marrjes së tretmanit mjekësor është liruar.

Aksidenti ka ndodhur në mes të dy veturave që kishin ngasës meshkuj.

Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për Obduksion

Njoftimi i plotë nga Policia:

AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET

Fsh. Pasjan, Partesh, 24.05.2021 – 18:33. Ka ndodhë një aksident trafiku në mes të dy automjeteve me ngasës meshkuj kosovarë. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy persona njëri nga ta për shkak të lëndimeve të rënda ka vdekur në QKUK-Prishtinë, kurse tjetri pas marrjes së tretmanit mjekësor është liruar. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për Obduksion./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë