Loading…

Aksident nga shpejtësia, një i vdekur në Mitrovicë

  • 13/06/2017 | 22:18

Aksident nga shpejtësia, një i vdekur në Mitrovicë

Një 21 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti komunikacioni, i cili raportohet të ketë ndodhur të martën rreth orës 19:00, në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë.


Përveç viktimës, lëndime kanë pësuar edhe dy pasagjerë, të cilët po trajtohen ne spitalin rajonal të Mitrovicës.

Nga ekzaminimi i vendit te ngjarjes shkaktar i aksidentit dyshohet të ketë qenë pakujdesia e mospërshtatjes së shpejtësisë me kushtet e rrugës nga drejtuesi i veturës.

“Viktima ka humbur kontrollin ndaj automjetit dhe ka dal jashtë rrugës, ku është rrokullisur”, ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi i policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Trupi i pa jete i viktimës A.S. është dërguar për obduksion. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë