Loading…

Aksident në qendër të Prishtinës, vetura godet dy këmbësore

  • 20/02/2019 | 21:18

Aksident në qendër të Prishtinës, vetura godet dy këmbësore

Dy këmbësore kanë pësuar lëndime trupore, pasi mbrëmjen e sontme janë goditur nga një veturë, në afërsi të Katedrales në kryeqytet.


Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka bërë të ditur se dy femrat e lënduara, janë dërguar për tretman mjekësor.

“Rreth orës 19:30 policia ka pranuar një informatë për një aksident në udhëkryqin kryesor te Katedrala në Prishtinë. Në aksident kanë qenë të përfshira një veturë dhe dy këmbësore. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë marrë V.A. (femer) dhe M.R. (femer). Të njëjtat janë dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësia e trafikut”, ka thënë Ahmeti.

Një tjetër këmbësor ishte goditur nga vetura sot në mëngjes në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë