Loading…

Aksident në Bajgorë: 3 të lënduar, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

  • 02/05/2017 | 12:05

Aksident në Bajgorë: 3 të lënduar, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Bajgorë të Mitrovicës. Tre persona kanë përfunduar me lëndime.


Njëri prej tyre mësohet të jetë në gjendje të rëndë.

Derisa të njejtit janë dërguar për tretman mjekësor në Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK).

“Raportohet se i dyshuari mashkull derisa ishte duke drejtuar automjetin, nga pakujdesia dhe mos përshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës ka dal jashtë rrugës dhe është rrokullisur. Si pasojë e aksidentit, dy viktimat një mashkull dhe një femër kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK-Prishtinë dhe njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë