Loading…

Aksident i tmerrshëm, shqiptarja vdes teksa kthehej nga puna (Foto)

  • 04/04/2017 | 11:51

Aksident i tmerrshëm, shqiptarja vdes teksa kthehej nga puna (Foto)

Viktima e një aksidenti të tmerrshëm që ndodhi në autostradën 284, që lidh komunat Paterno e Randazzo, në komunën e Paternos (Catania, Siçili) është Valeria Daci, 37-vjeçarja me origjinë shqiptare.

valeria

Mediat italiane shkruajnë se ajo punonte si pastiçiere në një lokal në Biancavilla. Punonjësit e lokalit ishin të fundit që e panë atë gjallë. Valeria, nënë e një vajze, punonte në Biancavilla prej një viti e gjysmë.

incidente_03_04_2017_03

Aksidenti tragjik ka ndodhur rreth orës 19:45 për shkak të përplasjes mes dy makinave, një “Ford Ka” dhe një “BMW”. Si pasojë, një 27-vjeçar italian është plagosur rëndë.

Mësohet se shqiptarja, e cila drejtonte makinën tip “Ford”, po shkonte për në Paterno, e për arsye ende të paqarta, në një kthesë, makina e shqiptares është përplasur fort kokë më kokë me BMW-në që lëvizte në drejtim të kundërt.

Përplasja thuhet se ka qenë aq e fortë sa “Ford”-i është shkatërruar.

Ndërsa viktima, ka fluturuar nga makina dhe është përplasur në asfalt.

Ata që kanë ofruar ndihmën e parë pas aksidentit kanë qenë shoferët që lëviznin në ato momente në rrugë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë