Loading…

Aksident i rëndë në Viti, një person i lënduar

  • 01/01/2020 | 14:40

Aksident i rëndë në Viti, një person i lënduar

Një person ka mbetur i lënduar sipasojë e një aksidenti që ka ndodhur dje në fshatin Gërlicë të Vitisë, transmeton Gazeta Metro.


Policia ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur për shkak të pakujdesisë së drejtuesit të një veture me targa gjermane,icili ka goditur këmbësorin.

Dyshohet se deri te aksidenti ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës.

Policia në raportin 24 orësh bën të ditur se viktima pas marrjes së ndihmës së parë në emergjencën e QKMF’së në Podujevë, është dërgur në QKUK për tretman të mëtejmë mjekësor.

I dyshuari, pas intervistimit me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë