Loading…

Akademiku rus: Rusia duhet ta njohë Kosovën

  • 20/12/2016 | 14:56

Akademiku rus: Rusia duhet ta njohë Kosovën

Aleksandër Rusakov, një akademik rus i cili po qëndron në Tiranë për një konferencë shtetërore ka folur edhe për Kosovën.

Në emisionin “Debati në Channel One”, Rusakov, si njohës shumë i mirë i gjuhës, letërsisë dhe kulturës shqipe, deklaroi se nuk ka më asnjë arsye që Rusia të vazhdojë të mos e njohë shtetin e Kosovës.

“Kjo duhet të bëhet patjetër dhe nuk mund të ketë më hezitime”, tha Rusakov që një pjesë të studimeve të tij për gjuhën dhe kulturën shqipe i ka bërë në Kosovë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë