Loading…

Ahmeti zbulon nëse Kaqusha Jashari do të jetë apo jo, pjesë e Kryesisë së PSD’së

  • 09/05/2018 | 17:57

Ahmeti zbulon nëse Kaqusha Jashari do të jetë apo jo, pjesë e Kryesisë së PSD’së

Ish-kryetarja e Partisë Social-Demokrate të Kosovës, Kaqusha Jashari nuk do të jetë në Kryesinë e kësaj partie, mirëpo do të mbetet e anëtarësuar në parti.


Kështu ka thënë sot kryetari i ri i PSD-së, Shpend Ahmeti, i cili ka deklaruar se për Kaqusha Jasharin do të ketë vend në të ardhmen që të rikthehet në Kryesinë e partisë.

“E kishim një diskutim kur u bënë zgjedhjet në Kuvend këtu. Ishte një propozim nga një anëtar i Partisë Socialdemokrate, i cili e propozoj Kaqusha Jasharin për anëtare të Kryesisë. Ajo [Kaqusha Jashari, v.j] tha se tani është koha për gjeneratën e re në PSD dhe se po mendon që duhet të ketë angazhim më të madh nga rinia”, ka thënë Ahmeti. “Megjithatë, unë i them asaj se ka vend edhe për të në Kryesi”.

Kuvendi i Jashtëzakonshëm i Partisë Socialdemokrate zgjodhi me shumicë votash kryetarin e saj Shpend Ahmeti, nënkryetarin Visar Ymeri dhe sekretaren e përgjithshme Aida Dërguti.

Në këtë mbledhje u zgjodh edhe Këshilli Drejtues i partisë si dhe mor vendim që PSD-ja të tërhiqet nga koalicioni i lidhur me PAN-in para zgjedhjeve të fundit parlamentare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë