Loading…

Ahmeti: Shkollat serbe më të mira se ato shqiptare

  • 11/12/2016 | 17:09

Ahmeti: Shkollat serbe më të mira se ato shqiptare

Të martën e kaluar një studim i publikuar nga programi për vlerësimin ndërkombëtarë të nxënësve, ka radhitur Kosovën në vendin e 68-të, në mes 70 shteteve që ju kanë nënshtruar këtij vlerësimi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në twitter shkruan se “nxënësit e shkollave serbe në Kosovë janë dukshëm më të mirë se ata të shkollave shqiptarë”, bazuar në disa studime të Bankës Botërore.

“Disa studime tregojnë që rezultatet e nxënësve në shkollat serbe në Kosovë janë dukshëm me të mira se te shqiptarët. #PISA”, ka shkruar Ahmeti në Twitter.

Serbia nuk ka qenë e përfshirë në programin e PISA-s, dhe në këtë mënyrë nuk ka pasur rezultate rreth arsimit të shtetit të tyre. /gazetametro.net

Postimi i tij plotë në twitter:

 

capture

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë