Loading…

Ahmeti: Nevojitet hetim i pavarur për Astritin

  • 18/11/2016 | 20:12

Ahmeti: Nevojitet hetim i pavarur për Astritin
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka komentuar deklaratat e  prokurorit Sylë Hoxha i cili deklaroi se Astrit Dehari kishte kryer vetëvrasje.

Sipas Ahmetit, raporti nuk tregon asgjë më shumë se sa që thanë mjekët ditën e autopsisë, se vdekja është e shkaktuar nga asfiksia nga një objekt i fortë.

Prandaj ai thotë se nuk e kupton pse nevojiteshin 11 ditë për ta publikuar dokumentin 4 faqesh. Ahmeti ka thënë se nevojitet urgjent hetim i pavarur për vdekjen e Astritit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë