Loading…

Ahmeti: Këta nuk janë krah i luftës, janë krah i luftës për pushtet

  • 09/06/2017 | 21:52

Ahmeti: Këta nuk janë krah i luftës, janë krah i luftës për pushtet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti shtë duke mbajtur fjalimin e tij në tubimin përmbyllës të Lëvizjes Vetëvendosje.


Ai ka kërkuar nga qytetarët e shumtë në tubim që të votojnë Vetëvendosjen, për t’i dhënë fund qeverisjes së keqe.

Për Ahmetin koalicioni PDK-AAK-Nisma e ka quajtur “krah të luftës për pushtet”, e jo “krah i luftës” si e quan ai veten.

“Këta po i thonë vetes krahu i luftës, por unë po u them krahu i luftës për pushtet”, tha ai ndër tjerash.

Sipas Ahmetit, vota për Vetëvendosjen do të thotë votë “për veten, familjen, qytetin e shtetin”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë