Loading…

Ahmeti kërkon nga LDK të mos hyjë në koalicion me PAN’in

  • 13/06/2017 | 16:46

Ahmeti kërkon nga LDK të mos hyjë në koalicion me PAN’in

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se koalicioni i LDK’së nuk duhet të shkojë në koalicion me PDK’në për formimin e Qeverisë së re.


Ahmeti, në një postim në rrjetin social Facebook, ka shkruar se qytetarët ia kanë dhënë Vetëvendosjes mandatin për ndryshim dhe ka konfirmuar edhe një herë se LVV-ja nuk do të hyjnë në koalicion me PDK-në.

“Qytetarët ja kanë dhënë mandatin LVV për ndryshim! Ne si LVV nuk do të hyjmë në koalicion e as në kurrfarë diskutimi me PDK-në. Mirë është që as LAA të mos shkojë në kurrfarë diskutimi/negociate me PDK-në”, ka shkruar Ahmeti.

Tutje, Ahmeti ka thënë se Vetëvendosja nuk do të lejojë që Thaçi ta deformojë vullnetin e qytetarëve. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë