Loading…

Ahmeti i pret sot autobusët

  • 29/12/2016 | 14:18

Ahmeti i pret sot autobusët

Autobusët e parë të blerë nga komuna e Prishtinës do të arrijnë sot në Kosovë, ka bërë të ditur kryetari i i Prishtinës Shpend Ahmeti në konferencën përmbyllëse të vitit.

Komuna e Prishtinës ka kontraktuar kompaninë çeke ‘Iveco’ për blerjen e 51 e autobusëve për ndërmarrjen  publike Trafiku Urban.

Numri i parë i autobusëve që do të vinë në Prishtinë do të jetë 15.

Blerja e autobusëve urban nga Shpend Ahmeti ka qenë njëri nga premtimet më të mëdha që ka dhënë Ahmeti gjatë fushatës elektorale për kryetar komune.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë