Loading…

Ahmetaj: Proceset integruese prioritet i Qeverisë së re

  • 28/07/2017 | 23:42

Ahmetaj: Proceset integruese prioritet i Qeverisë së re

Ministrja e Integrimit Europian, Mimoza Ahmetaj, ka thënë se Kosova ka para vetes një mori mesazhesh të agjendës europiane të cilat kërkojnë aprovimin nga Kuvendi i Kosovës.


Në një intervistë për ‘Epokën e Re’, Ahmetaj ka theksuar se në procesin integrues, prioritetet kryesore të Qeverisë së re do të jenë liberalizimi i vizave, implementimi i MSA’së, aprovimi nga ana e Kuvendit për Fondin IPA 2016, qasja e Kosovës në programet e BE’së dhe Reforma për Agjendën Europiane.

Ajo ka shprehur optimizëm se obligimet që ka Kosova në aspektin integrues, ku bën pjesë edhe liberalizimi i vizave, të përmbushen këtë vit.

Ahmetaj ka thënë se është e gatshme që edhe në Qeverinë e re të drejtuar nga PAN’i ta ushtrojë detyrën e ministres së Integrimit Europian

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë