Loading…

‘Agron Mustafa fajtor, kontrata bazë Telekom – Z-Mobile shumë e keqe’

  • 08/05/2018 | 22:24

‘Agron Mustafa fajtor, kontrata bazë Telekom – Z-Mobile shumë e keqe’

Njohësi i çështjeve ekonomike, Hekuran Murati e ka quajtur shumë të dëmshme marrëveshjen në mes të PTK’së dhe Z-Mobile.


Fajëson ish-kryeshefin e Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, i cili publikisht tha se ‘shpëtuan’ Telekomin.

“Kontrata bazë ka qenë prej fillimit e keqe. Faji po bie mbi z. Mustafa. Ky e ka fajin që publikisht ka thënë se është përmbyll kjo çështje”, tha Murati.

“Kjo kontratë nuk u dashtë më u nënshkru. Ky është kanceri. Në momentin që u nënshkru kjo kontratë është varrosë Telekomi”, theksoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë