Loading…

Agim Bahtiri dështon në Mitrovicë, merr vetëm rreth 2 mijë vota

  • 14/06/2017 | 10:45

Agim Bahtiri dështon në Mitrovicë, merr vetëm rreth 2 mijë vota

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka arritur të marrë rreth 2 mijë vota në Mitrovicë, nga gjithsej 6184 vota të koalicionit LDK-AKR-Alternativa.


Sipas burimeve të KosovaPress-it, Mitrovica kandidatit për deputet nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, i ka dhënë më pak se 2 mijë vota.

“Kanë mbetur të numërohen edhe votat në 60 vendvotime të vogla të cilat nuk ndryshojnë shumë numrin e përgjithshëm të kandidatëve, ndërsa deri tani janë gjithsej 1993 vota për kandidatin Bahtiri”, kanë thënë burimet.

Burimet më tej kanë shtuar se zgjedhjet e mbajtura tre ditë më parë kanë shkaktuar përplasje të mëdha brenda AKR-së në mes të Agim Bahtirit dhe shefit të tij Behgjet Pacollit, ndërsa si rrjedhojë pritet largimi i Bahtirit nga kjo parti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë