Loading…

Agero nuk mund të lëvizë as brenda shtëpisë

  • 03/10/2017 | 23:04

Agero nuk mund të lëvizë as brenda shtëpisë

Sergio Aguero nuk do të rikthehet në fushë për së paku gjashtë javë.


Kështu thotë mjeku i Kombëtares së Argjentinës, Donato Valliani.

Aguro pësoi aksident Amsterdam javën e kaluar, kur taksi me të cilin po kthehej në aeroport e goditi një shtyllë.

Fillimisht mjekët thanë se Aguro do të mungojë 2 deri në 4 javë.

Mirëpo, Valliani ëshët i bindur se shërimi do të zgjasë më tepër, dhe Aguero do të humbas edhe ndeshjet e Kombëtares me Perun dhe Ekuadorin.

“Aguero është shumë i pakënaqur sepse dëshironte të luante, por ndodhi aksidenti për të cilin nuk ishte aspak përgjegjës, dhe tani mbetet jashtë për këto dy ndeshje”, tha Valliani.

“Do të jetë jashtë fushës për 6 javë. Ai nuk mund të lëvizë as brenda shtëpisë, e as të futet apo të dalë nga vetura”, tha ai. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë