Loading…

Agani me parti, prapë në koalicion me PDK’në

  • 15/05/2017 | 23:37

Agani me parti, prapë në koalicion me PDK’në

Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, ka thënë se është i mendimit ta vazhdojë partneritetin me Partinë Demokratike e Kosovës.


Ai ka thënë se janë në fazën përfundimtare të zyrtarizmit të koalicionit me PDK’në, por pritet vetëm konfirmimi i Këshillit Drejtues të PD’së.

Agani ka thënë për “Epoka e re” se nga bisedat që kanë pasur me zyrtarë të PDK’së, kanë kërkuar që PD’ja të jetë prijëse e proceseve në sektorin e shëndetësisë dhe atë të arsimit.

Ai ka theksuar se nëse PD’ja shkon në koalicion me PDK’në do të përfaqësohet me pesë kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit.

Agani ka thënë se koalicioni PDK-PD i ka të gjitha parakushtet të dalë fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë