Loading…

Afrim Muqiqi thotë se mërgimtarët po rezervojnë dasma në Kukës, pasi në Kosovë u ndaluan

  • 07/04/2021 | 21:22

Afrim Muqiqi thotë se mërgimtarët po rezervojnë dasma në Kukës, pasi në Kosovë u ndaluan

Këngëtari, Afrim Muqiqi, ka folur për masat e reja anti-COVID të vendosur tash nga Qeveria Kurti, të cilat u kundërshtuan fuqishëm nga qytetarët, bizneset, e sektorë të tjerë.


Muqiqi ka kritikuar masat duke thënë se të gjitha qeveritë që nga fillimi i pandemisë, kanë përdorur standarde të dyfishta.

Tutje ai ka bërë të ditur se diaspora kanë filluar rezervimin e dasmave në qytetin Kukës të Shqipërisë.

“Dasmat do të organizohen në Shqipëri. Kanë filluar rezervimet”, ka thënë ai në kanal10.

Ndryshe, masat e reja kanë hyrë në fuqi nga dita e sotme dhe do të zgjasin për 11 ditë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë