Loading…

AFP sjell pamjet e rënda: Njerëzit shihen të vrarë dhe ndërtesat e shkatërruara në Ukrainë pas sulmit rus

  • 24/02/2022 | 11:07

AFP sjell pamjet e rënda: Njerëzit shihen të vrarë dhe ndërtesat e shkatërruara në Ukrainë pas sulmit rus

Agjencia Franceze e Lajmeve(AFP) po raporton për njerëz të vrarë në qytetin Chuguiv të Ukrainës, teksa kanë shfaqur pamje të njerëzve të vrarë pas sulmit rus.


Një gropë e raketës 5 metra e gjerë në mes të disa ndërtesave, ku janë dëmtuar rëndë disa të tilla.

Ky qytet ishte nga të parët që u sulmua, transmeton Gazeta Express.

Fotoreporterët e AFP-së kanë publikuar fotografi të njerëzve të vrarë pas bombardimeve ruse.

“Një djalë qau mbi trupin e babait të tij mes rrënojave të një sulmi rakete në një lagje banimi në qytetin lindor të Ukrainës, Chuguiv, ndërsa vendi u zgjua të enjten nga një pushtim rus. “I thashë të largohej,” qau burri rreth të 30-tave, pranë rrënojave të përdredhura të një makine”, shkruan KyivPost.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected].net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë