Loading…

Afër gjysma e serbëve përkrahin anëtarësimin në BE

  • 07/02/2017 | 11:29

Afër gjysma e serbëve përkrahin anëtarësimin në BE

47% e serbëve mbështesin shtetin e tyre në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkim Evropian, përderisa 29% e tyre janë kundër.


Këto statistika dalin nga një anketim i kryer në fund të dhjetorit, i kryer nga zyra serbe për Integrim Evropian, raporton Tanjug, transmeton gazetametro.net.

Nëse nesër do mbahej referendum për këtë, 15 për qind e serbëve nuk do të votonin fare, ndërsa 9 për qind nuk e dinë se si do të përgjigjeshin. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë