Loading…

Aeroporti ‘Adem Jashari’ kryen dezinfektimin e hapësirave ndaj koronavirusit

  • 13/03/2020 | 14:16

Aeroporti ‘Adem Jashari’ kryen dezinfektimin e hapësirave ndaj koronavirusit

Aeroporti Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ ka bërë dezinfektimin e hapësirave për t’u mbrojtur nga koronavirusi, shkruan Gazeta Metro.


Zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës, Valentina Gara, ka deklaruar se ka filluar me dezinfektimin e hapësirave të aeroportit si dhe të automjeteve të shërbimeve operative.

“ANP ‘Adem Jashari’ ka filluar me dezinfektimin e hapësirave të aeroportit si dhe të automjeteve të shërbimeve operative!”, ka shkruar Gara në Facebook.

Kujtojmë se deri tani në Kosovës nuk ka asnjë person të prekur me koronavirus.///gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë