Loading…

Aeroplani më i madh ushtarak amerikan që ateroi në Kosovë (Foto)

  • 04/01/2017 | 13:23

Aeroplani më i madh ushtarak amerikan që ateroi në Kosovë (Foto)

Më 25 tetor të vitit që lamë pas, aeroplani i tipit C-5M Super Galaxy, i cili cilësohet si aeroplani më i madh nga ushtria amerikane, ka zbritur në aeroportin e Kosovës.


Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  ka postuar fotografitë nga aterrimi i aeroplanit më gjigant ushtarak në Kosovë.

Të njëjtin postim e ka bërë edhe sot, duke e kujtuar aterrimin e tij në Kosovë.

Në një rishikim të vitit 2016, ambasada ka ndarë sërish fotografitë e bëra nga fotografi amerikan P.Buhler në Kosovë.

“Ne mendojmë që këto fotografi duhet të shihen sërish”, shkruan në faqen zyrtare të ambasadës së SHBA’së në Kosovë.

ai21483527879

auto_ai11483527881

ai1483527883

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë