Loading…

Admirali amerikan James Foggo qëndron sot në Kosovë

  • 22/05/2019 | 08:16

Admirali amerikan James Foggo qëndron sot në Kosovë

Admirali amerikan James Foggo sot viziton Kosovën, ku do të qëndrojë për një vizitë në Ministrinë e Mbrojtjes, transmeton Gazeta Metro.


Për shefin e Komandës së Bashkuar të Aleancës në Napoli do të organizohet edhe një ceremoni pritjeje.

Më pas, Foggo do të takohet me ministrin e Mbrojtjes, Rrustem Berisha.

Po ashtu, është paralajmëruar edhe një takim i ushtarakut amerikan me komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama.

Kujtojmë se ditë më parë për vizitë në Kosovë ka qëndruar edhe gjenerali amerikan Timothy Orr./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë