Loading…

Adem Salihaj: Mustafa nuk i ka votat për Demarkacionin

  • 09/05/2017 | 13:13

Adem Salihaj: Mustafa nuk i ka votat për Demarkacionin

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, e ka arsyetuar veprimin e kryeministrit Isa Mustafa për mosdërgimin e Demarkacionit në Kuvend, pasi thotë se nuk janë votat për një çështje të tillë.


“Unë mendoj se kryeministri Mustafa po bën veprime të arsyeshme që nuk po e sjell në Kuvend sepse ta sjellësh në Kuvend kur teknikisht shqiptarët nuk i kanë numrat e mjaftueshëm edhe po ta votojnë gjithë pa përjashtim shqiptarët e pozitës.

Në çdo aspekt nuk është numër i mjaftueshëm për mbajtjen e seancës plenare për ta votuar edhe po ta votojnë të gjithë. Por tashmë është fakt se një numër i deputetëve edhe të PDK dhe LDK e kanë kundërshtuar dhe nuk ka asnjë mundësi reale që të kalojë Demarkacioni”, tha Salihaj për Tribuna Channel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë