Loading…

Adem Grabovci edhe më tutje refuzon të përgjigjet rreth aferës ‘Pronto’

  • 27/05/2017 | 07:56

Adem Grabovci edhe më tutje refuzon të përgjigjet rreth aferës ‘Pronto’

Pesëmbëdhjetë minuta ka zgjatur marrja në pyetje e Adem Grabovcit, të premten në Prokurorinë Speciale të Kosovës. 


Ai, për të dytën herë ka zgjedhur të mbrohet në heshtje rreth përgjimeve telefonike në të ashtuquajturën afera “Pronto”, shkruan sot Koha Ditore.

Ish-shefi i Grupit parlamentar të PDK-së po dyshohet për dy vepra penale: keqpërdorim i detyrës zyrtare, si dhe shkelje e statusit të barabartë të qytetarëve të Kosovës, të cilën vepër dyshohet se e ka kryer në bashkëkryerje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë