Loading…

Acari siberik, harta e temperaturave në gjithë rajonin (Foto)

  • 08/01/2017 | 10:40

Acari siberik, harta e temperaturave në gjithë rajonin (Foto)

Acari siberik që ka përfshirë pjesën më të madhe të Europës lindore dhe rajonin tonë ka zbritur temperaturat thellë nën vlera mesatare.


Prishtina Ëeather bënë të ditur se temperatura minimale e regjistruar sot në aeroportin e Prishtinës ishte -26C, transmeton gazetametro.net.

Në Shqipëri temperaturat minimale sipas PË u luhatën nga -18C në Peshkopi, deri në -9C në Vlorë. Në Tiranë zbriti në -10C, kurse në Durrës -9C.

Në Maqedoni, vendi më i ftohtë ishte Berova me -28C, kurse në Shkup -21C. Në Serbi minimalja u regjistrua në Sjenicë -27C, ndërsa në Bosnjë dhe Hercegovinë në Bjellashnicë -27C.

Më poshtë në hartë janë paraqitur temperaturat minimale të raportuar nga stacionet meteorologjike dhe aeroportet e rajonit. /gazetametro.net

a

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë