Loading…

Absurditeti i arsyetimit, Osmani përdorë ‘të gjithë qytetarët e Kosovës’, si argument për shkarkimin e Dakës

  • 14/06/2021 | 16:30

Absurditeti i arsyetimit, Osmani përdorë ‘të gjithë qytetarët e Kosovës’, si argument për shkarkimin e Dakës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkarkuar sot kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakën dhe për këtë ka dhënë edhe disa arsyetime, shkruan Gazeta Metro.


E një ndër arsyetimet që bie në sy është se Osmani i referohet në njërën nga rastet ‘Të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës’, duke e absolutizuar si term argumentativ në arsyetim për shkarkim.

Ajo i referohet këtu një mbledhje të mbajtur nga KQZ’së të datës 22 janar të vitit 2021. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë