Loading…

Abrashi thotë se LDK mund të bashkëpunojë me Vetëvendosjen pas zgjedhjeve

  • 28/05/2017 | 21:28

Abrashi thotë se LDK mund të bashkëpunojë me Vetëvendosjen pas zgjedhjeve

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit, Arban Abrashi, ka folur për mundësinë e bashkëpunimit të LDK-së me ndonjë parti pas zgjedhjeve.


Ai ka thënë në Klan Kosova se LDK ka vija të kuqe vetëm për Partinë Demokratike të Kosovës.

I pyetur se a mund të ketë ndonjë bashkëpunim të LDK-së me Lëvizjen Vetëvendosje pas zgjedhjeve, Abrashi nuk e ka përjashtuar një mundësi të tillë.

“Nuk e hedhim poshtë”, është shprehur ai.

Abrashi ka thënë se koalicioni ndërmjet LDK-së, Aleancës Kosova e Re dhe Alternativës tani po mendon vetëm për të fituar zgjedhjet e 11 qershorit.

“E rëndësishme është të dalim fitues, pastaj shohim”, ka thënë ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë