Loading…

Abrashi: Do t’i rrisim pensionet deri në 280 euro

  • 07/06/2017 | 22:15

Abrashi: Do t’i rrisim pensionet deri në 280 euro

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka sqaruar planin e koalicionit LDK-AKR-Alternativa për rritjen e pensioneve.


Abrashi në Rubikon të KTV-së ka thënë se nëse koalicioni LDK-AKR-Alternativa merr qeverisjen do të rrisë pensionet deri në 280 euro.

“Synojmë që maksimumi të jetë diku rreth 280 euro dhe të gjithë ata që janë në prag të pensionit do të ulim edhe pragun prej 15 viteve përvojë pune që kërkohet deri në vitin 99 dhe të ulim atë në dhjetë vite”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë